Trpím spánkovou apnoe – môžu mi nálepky pomôcť?

Určite áno. Prerušované dýchanie známe aj ako spánkové apnoe je závažným zdravotným problémom. Často býva toto prerušovanie zapríčinené práve slabou priechodnosťou nosových dutín.

Nálepky na nos NasalStrips výborne pomáhajú pri upchatom nose, či už z dôvodu posunutej nosovej prepážky, alebo zúženým nosovým kanálikom. Zväčšia nosové kanáliky až o 31% práve v mieste, kde sa najčastejšie upchávajú. Vaše dýchanie už nebude mať čo prerušovať a vy zažijete konečne pokojný spánok.


Ako si bezpečne odlepiť nálepku z nosa?

Treba postupovať hlavne pomaly, aby ste si neporanili pokožku.

Najlepšie začať na jednej strane nosa a pomaly odliepať.
Druhou možnosťou je namočiť nos a nálepku, tým sa zníži lepivosť nálepky a to pomôže pri odstránení nálepky.


Prečo mi nálepka nedrží na nose a odliepa sa?

Dôvodom prečo sa nálepka môže po čase odlepiť je prirodzená mastnota ľudskej pokožky.

Na to aby nálepka vydržala na nose 8-10 hodín je veľmi dôležité aby ste si pred nalepením dôkladne umyli a odmastnili nos.

Na umytie je vhodné použiť klasické tuhé mydlo alebo akýkoľvek odlíčovací prostriedok na tvár. Do sucha nos utrieť a následne prilepiť nálepku.


Aká je záruka, že to pomôže s chrápaním?

Nálepky na nos nedokážu pomôcť úplne každému, pretože príčin chrápania je niekoľko.

Pomôžu však určite, ak príčinou chrápania je práve slabá alebo žiadna priechodnosť nosových dutín. Ak človek nemôže dýchať nosom, prirodzene začne dýchať ústami. Ak tomuto dokážete predísť zbavíte sa chrápania.

Nálepky na nos sú jednoduchým a cenovo dostupným spôsobom ako zistiť či práve upchatý nos je alebo nie je príčinou chrápania. Ak upchatý nos je príčinou chrápania, nálepky Vám pomôžu.


Ako dlho trvá doručenie keď si objednám nálepky?

Doručenie v rámci Slovenska zabezpečuje Slovenská pošta a Zásielkovňa. Doba doručenia je 1-3 pracovné dni.